ÖZBEKİSTAN
BUHARA.jpg

ATA YURDU ÖZBEKİSTAN

TAŞKENT - SEMERKAND - BUHARA - HİVE 

Türk Havayolları ile

30 Mayıs - 06 Haziran 2020  8 Gece 8 Gün

1.Gün: İstanbul-Taşkent 

Konya Havalimanı’nda 19:00’de buluşma Türk Hava yollarının tarifeli uçuş ile İstanbul Havalimanı’na hareket.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nden 00:55 de  Türk Hava Yollarına ait TK-368 sefer sayılı uçak ile  Özbekistan’ın  başkenti Taşkent’e hareket.  07:40 Taşkent’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra sabah kahvaltısı alınması. Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırdığı Taşkent şehir gezisi: 14. Yüzyılında yapılmış olan Kukeldaş Medresesi , Barak Han Medresesi, Keffal Sasi Türbesi, Tilla Şeyih Camii Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesi. Emir Timur Han Meydanı, İstiklal Meydanı ardından , fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zaman. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde.


2.Gün: Taşkent–Semerkand

Sabah kahvaltısı sonrası tren istasyonuna transfer. 8:00  de Semerkant’a hareket. 10:10 Semerkant’a varış. Semerkand’ın kalbi  14. ve 15. yüzyıllardan kalma medreseler , camiler hanlar ile çevrili Registan meydanı ilk durağımız. Ünlü  imparator Emir Timur’un mezarı Gur-i Emir (Timur Han türbesi), Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış  Uluğ Bey Rasathanesi ( Ulubey Gözlemevi) gezileri. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından , Tilla Kori ve Şirdar medreseleri gezisi. Bibi Hanım Türbesi ve Medresesi gezisi ve Semerkand’ın ünlü Siyab Pazarında akşamı yakalıyoruz. Fotoğraf çekimi ve alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği sonrasi konaklama otelimizde.

3.Gün Semerkant–Buhara

Sabah kahvaltısı sonrası Semerkant şehri gezisine devam ediyoruz. İmam Buhari türbesi ziyareti. İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarınında bulunduğu efsanelere konu olan  Şah-ı Zinde Türbesi ve  Külliyeleri, Hoca Akhror Vali Camisi, İmam Maturidi'nin türbesini ziyareti ediyoruz. Öğle yemeği sonrası tarihi kağıt fabrikasında kağıt üretimiyle  ve el dokuma halı atölyeleri ile tanışıyoruz. Semerkant’ta alacağımız akşam yemeği sonrası tren istasyonuna transfer. 21:00-22:40 Afrasyab hızlı treniyle Buhara’ya geçiş. Konaklama Buhara’da otellimizde.

 

4.Gün: Buhara

Kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Miras Listesin’de yer alan  Orta Asya'nın en eski, Türk-İslam medeniyetinin de en önemli yerleşim yerlerinden Özbekistan'ın en önemli şehri Buhara gezimize başlıyoruz; Çar-Minar minaresi, Nasreddin Hoca Heykeli, İsmail Samani Türbesi ziyaretleri sonrası, Magaki Attari Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Uluğ Bey Medresesi ,hem bir karargah hem de kentin emirlerinin sarayı olarak bilinen Ark Kalesi, Leb-i Havuz Camii ve Külliyesi ,Buhara’nın kutsal ana sembolü olan Poyi Kalon Kompleksi ;Kalan minaresi ve Türbesi, Mir Arap Medresesi gezileri. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

5.Gün: Buhara - Hive

Sabah kahvaltısı sonrası Seyyid Emir Külal K.s., Bahaeddin Nakşibend K.s. ve valideleri’ nin  türbe ve külliyelerinin ziyareti. Buhara emirlerinin yazlık sarayı. 12:24-17:51 Trenle Hive’ye transfer. Yolculuğumuz esnasında çölün egzotik manzaraları, gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralarla eşlik edecek. Varışta otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 
 

6.Gün: Hive

Sabah kahvaltısı sonrasi Hiva gezisi: Pahlavan Makhmud Türbesi, Kalta-Minor Minaresi, Şergazi-Han Medresesi, Alla-Kuli Han Kompleksi, Juma Camii ve Minaresi, Koja-İslam Minaresi ve Camii. Öğle yemeği sonrası Kutluk-Murad İnaka Medresesi, Ala-Kulihan Türbesi, Abdulla-Han Medresesi, Said Alautdin Türbesi, Muhamad Amin-Han Medresesi, İҫan-Kala duvarı, Palvan-Darvaza ziyaret ve gezilerimizi müteakip akşam yemeği sonrası otelimizde konaklama.

 

7.Gün: Hive–Urgenç–Taşkent

Hive kalenin iҫinde serbest zaman.Akşam yemeği sonrası Urgenç’e transfer. 22:35 HY58 uçuşuyla Taşkent’e uçuş. 23:55 Taşkent’e varış. Dışhatlar havaalanına transfer.

 

8.Gün:  İstanbul-Konya

03:25 TK371 uҫuşu ile İstanbul’a uҫuş. 06:55 İstanbul’a varış İstanbul Havalimanı iç hatlar’dan Türk Hava yollarının 13:40’da ki TK-2036 sayılı seferli uçuşu ile Konya Havalimanı’na hareket.Başka bir Farma Tur Organisazyonu ile görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

$ Kredi Kartına 3 Taksit

$ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

$Kredi Kartına 3 Taksit

$ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

-

-

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

-

-

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

-

-

Geziye Dahil Olan Servisler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Konya-İstanbul , İstanbul-Taşkent , Taşkent-İstanbul , İstanbul-Konya Ekonomi Sınıfı Uçak bileti

 • Anılan ve benzeri otellerde iki kişilik odalarda konaklama

 • Tüm yemekler (Kahvalti, Öğle ve Akşam)

 • Klimalı özel otobüslerle programda belirtilen tüm transferler

 • Gezi , müze ve ören yeri giriş ücretleri;

 • Türkҫe rehberlik hizmeti

 • Urgenҫ-Taşkent Ekonomi sınıfı  uҫuş biletleri

 • Buhara-Hive tren biletleri

 • Seyahat sigortası 

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png