İSTİKLAL YOLU
amasya.jpg

İSTİKLAL YOLU

Erzurum – Sivas – Tokat – Amasya

26 - 30 Ekim 2022

4 Gece – 4 Gün

 

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 21.00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Erzincan'a hareket ediyoruz. Kayseri ve Sivas güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN: 

Tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Girlevik Çağlayanı gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-Ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı İli Erzurum’a hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından Erzurum'da Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretimi yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve Tarihi Evleri gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta ilk olarak Gök Medrese'yi görüyor ve Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hâlâ bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii geziyoruz. Sonrasında gerçekleştireceğimiz  Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş savaşının ruhunu yaşayacağımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz alışveriş ve serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  

3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen, dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasına ulaşıyoruz. Ballıca Mağarası'nın muhteşem görüntüsünün ardından Zile’ye hareket ediyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI (Geldim – Gördüm – Yendim) mektubunu yazdığı Altıağaç (Yamaçaltı), Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro, Tümtümün Çene, Amasya Caddesi gezilerimizi tamamlayıp Amasya'ya ulaşıyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.   

4.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya gezimize Mehmet Paşa Camii ve Kümbeti’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa’yı gezdikten sonra, Yeşilırmak kenarından ilerleyerek yalı boyu evlerini ve panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını görüp, Şehzadeler Konağını ya da Hazeranlar Konağını geziyoruz. Sonrasında Şehzadeler Yolundan yürüyerek 2. Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüp gezimizi sonlandırıyor, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizle bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3250 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

3000 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1150 TL Kredi Kartına 6 Taksit

1050 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1050 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

2100 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png