TREN ile NOSTALJİ İZMİR TURU
İZMİR

TREN ile NOSTALJİ İZMİR TURU 

İzmir - Çeşme - Alaçatı - Ildır Köyü
Germiyan Köyü - Seferihisar - Sığacık

25 - 28 Şubat 2022

3 Gece 2 Gün

 

HAREKET : 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 19.00’da Konya Tren Garında buluşuyoruz. Yataklı vagondaki bulunan kompartımanlarımıza yerleşiyor, 19.30’da İzmir için hareket ediyoruz. Yerleşme sonrasında rehberimizden turumuz hakkında gerekli bilgileri alıyor, istirahate çekiliyoruz. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından saat 01.00’a kadar faydalanabilirler. Konaklama trenimizde.

1.GÜN :  

Keyifli nostaljik yolculuk sonrasında 07.30’da İzmir Basmane Garına ulaşıyoruz. Tren garında bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz.

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra İzmir gezimize başlıyoruz.  Kordon, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camisini gezip Kemeraltı Çarşısına geçiyoruz. Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Kadifekale'den şehri kuşbakışı fotoğraflıyoruz. Sonrasında Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde fotoğraf molası veriyoruz. Dileyen misafirler Fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyoruz. Zübeyde Hanım'ın mezarını ziyaret ediyoruz. Serbest öğle yemeği sonrasında Vapur ile Üçkuyular'dan Bostanlı'ya geçiyoruz. İnciraltı Sahilini panoramik gördükten sonra Piri Reis Gemi Müzesi'ni geziyoruz. Gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyoruz ve teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Keyifli gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz.1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı panoramik olarak görüyor, Marina'da kısa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Damla Sakızlı Kurabiye almayı unutmuyoruz.  Çeşme gezimiz sonrası Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabileceğimiz Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ildır Köyü' ne hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Ardından Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motifleriyle boyanmış olduğunu görüyoruz. Serbest zaman sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak geziyoruz. Ardından  Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve marinayı gördükten sonra organik pazarda serbest zaman veriyoruz. Keyifli geçen günün ardından İzmir'de Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor, Dario Moreno Sokağı'nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra akşam yemeğini alıyor ve Kıbrıs Şehitler caddesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Basmane Tren garına hareket ediyoruz. Yataklı vagonda bulunan kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. 21.05’te Konya'ya hareket ediyoruz. Trenimizde dileyenler trenin restoran kısmından Saat 01.00’a kadar faydalanabilirler. Konaklama yataklı trenimizde. Ertesi gün saat 08.30’da Konya’ya ulaşıyoruz. Rüya gibi gezinin ardından siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

#YATAKLI VAGON HAKKINDA BİLGİLENDİRME#

Vagondaki her oda 2 kişiliktir.

Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur.

Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır.

Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır.

Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır.

Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir.

Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar.

Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler.

Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar.

Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır.

Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır.

Yataklarda; çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.

Tren içerisinde geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler.

Ayrıca Restoranda bulunan yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler.

Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur.

Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır.

Vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

Turumuza Çıkarken

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1300 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

520 TL Kredi Kartına 6 Taksit

480 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Yataklı Tren Konaklaması

 • 1 Gece İzmir Otel Konaklaması

 • Gidiş Geliş Yataklı Vagon Tren Biletleri

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 YıllıkFARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png