GEZİ TREND
şirince 2.jpg

GEZİ TREND

Ulubey Kanyonu - Kuladokya - Birgi - Ödemiş

İzmir - Çeşme - Alaçatı - Sığacık - Kuşadası 

Arapapıştı Kanyonu Salda ve Kovada Gölü - Eğirdir

24 - 27 Mart 2022

 3 Gece – 3 Gün

HAREKET

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 01:00’da (Perşembe’yi Cuma’ya Bağlayan Gece) Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak Uşak’a hareket ediyoruz. Akşehir ve Afyon güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Dünya’nın En Uzun İkinci Kanyon’u ünvanını taşıyan
Ulubey Kanyonu’na ulaşıyoruz. Kanyona vardığımızda, rehberimiz eşliğinde kanyonun zeminine inen patikayı takip ederek kısa ama keyifli bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüzün ardından kanyonun manzarasını fotoğraflamak ve eşsiz bir tecrübe yaşamak üzere Cam Teras’a çıkıyoruz. Kanyon manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra kanyondan ayrılarak Antik Lidya topraklarındaki yolculuğumuza devam ederek, ilkçağda Katekekaumene (yanık ülke) adıyla bilinen Kula’yı ve Kuladokya Peri Bacası oluşumlarını izleyerek Kula'ya gidiyoruz. Kula'da; tarihi Osmanlı Konakları, Türk Evi Müzesi, Kenan Evren Gezi Evi, biri onarılan iki kilise, çeşmeler, Kula Jeopark Müzesi ve jeopark alanının gezilmesinden sonra Sart Artemis Tapınağına ulaşıyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımı sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Birgi’ye ulaşıyoruz. Tarihi Birgi evlerini görüyor , gezimizi Birgi’nin tarihi değerini yükselten yapılardan olan Birgi Çakırağa Konağı, halk arasında Aslanlı Camii ya da Ulu Camii olarak ta bilinen Aydınoğlu Mehmet Bey Camii, Aydınoğlu Hamamı; Birgi’de yaşayan 16 yy. ’ın en önemli din adamlarından İmam Birgivi Türbesi; Türk mimarisinin renkli ve özgün örneklerinden biri olan Sandıkoğlu Konağı, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan Karaoğlu Camii, Birgi Kalesi ve Surları ile gezimizi sonlandırıp, alüvyon set gölü olan Gölcük Gölüne hareket ediyoruz. Serbest zaman sonrasında İzmir’e hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi sonrası Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşısı'na geçiyoruz. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında Marinayı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı panoramik olarak görüyor ve Ildır Köyüne geçiyoruz. Köy meydanında serbest zaman verip, kahvelerimizi yudumladıktan sonra Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve sonrasında Kuşadası’na ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​3.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
 Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü'ne hareket ediyoruz. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmaktadır. Burada göl kıyısında serbest zaman sonrasında Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini alan Kovada Gölü Milli Parkı’na geçiyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yaparak bir sonraki durağımız olan Yazılı Kanyon'a doğru yol alıyoruz. Az bilinen doğa harikası bu milli park adını, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü 'Hür İnsan Üzerine' şiirinden almaktadır. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından Eğirdir Gölü'ne ulaşıyoruz. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek  güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1425 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1300 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

570 TL Kredi Kartına 6 Taksit

520 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

455 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

910 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği ZorunluSeyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png