BUTİK KIŞ
5c28ad76ae78493450057947.jpg

BUTIK KIŞ 

Yalova - Kartepe - Maşukiye - Ormanya Hobbit Evleri

Sapanca - Eskişehir - Odunpazarı

06 - 09 Ocak 2022

3 Gece 3 Gün

HAREKET
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya ve Sakarya güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla 
Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN
Keyifli yolculuk sonrasında 
Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından çay ve kahvelerimizi Sapanca Gölü kenarında yudumlayıp doğal yaşamın korunmasını önemli kılan bir proje olarak nitelendirilen Ormanya Doğal Yasam Parkı’na ulaşıyoruz. Parkta; tükettiğimiz besinlerin sofralarımıza geliş aşamalarını, toprağın ekilişini, sütün sağılması gibi doğal yaşamı içeren adımları gözlemlenebilen, yaklaşık 4 bin dönümlük bir alana kurulu 53 farklı tür ve 467 hayvan ve bitki türünü içerisinde barındıran bu yasam yerinde rehberimiz bizlere tadını çıkarabileceğimiz kadar serbest zaman veriyor. ‘Ormanya’ ya hareket ediyoruz. Verilen serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği saatte otobüsümüzde buluşarak

Kartepe’ye varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ( hava şartlarına göre kayak yapılabilir , köy kızakları ve şambreller ile kayak yapılabilir. ) veya rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapabilirler. Rehberin belirleyeceği saatte toparlanıyor İzmit’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında 
Yalova’ya ulaşıyoruz. Sırası ile 500 odunsuz bitki barındıran Karaca Arboretumu (canlı ağaç müzesi), Deprem Anıtı, ve Termal Bölgesini gezdikten sonra, Yalova sahil parkından geçerek Mudanya’ya doğru devam ediyoruz. Günün ilk ziyaret noktası, zaferle sonuçlanan Türk Kurtuluş Savaşı’nın mütareke ile taçlandırıldığı, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Ankara hükümetinin Türk milletinin tek temsilcisi olarak ilk kabul edildiği yer olan Mudanya Mütareke Evi olacak. Ev ziyareti sonrası verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlarken dileyenler ise deniz kıyısında yürüyüş yapabilirler. Sonrasında Bursa'ya varıyoruz. Alınan serbest öğle yemeğinin ardından Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan, İslam aleminin besinci büyük Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen yapılardan bir tanesi olan Ulu Camii’yi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagöz’ünde yapımında çalışırken isleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkum edildikleri anlatılan Ulu Camiinin içerisindeki şadırvanı, minberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camii’nden hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarsı ve meşhur Koza Han’da serbest zaman vereceğiz. Mola sonrası Eskişehir’ e ulaşıyoruz.
Otelimize yerleşiyoruz. 
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Frigyalılar döneminde çok önemli yeri olan Eskişehir gezimize Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan devrim arabasını görerek başlıyoruz. Türkiye de ilk ve tek olan her ikisinde de ciddi  el emeği ve zamanın harcandığı güzel sanatların en güzel iki farklı dalına sahip olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Cam Sanatları Müzesi ni ziyaret ediyoruz. Ardından rotamızı Odunpazarı nın kalbini oluşturan Mimar Sinan dan önceki mimar Acem Ali nin yapmış olduğu Kurşunlu Külliyesi ni görüp rehberimizin anlatımlarıyla birlikte içerisinde bulunan 17. yy da Eskişehir in beyaz altını olarak adlandırılan Lületaşı Müzesi ni geziyoruz. Odunpazarı ilçesinin simgesi olan 18.yy konut mimarisine ev sahipliği yapan tarihi Odunpazarı evleri ni görebilmek için bölgede ilk olarak restorasyonlarının yapıldığı Beyler Sokak, Arif Bey Sokak ,Işıklar Sokak ve Koca Müftü Sokağı sırasıyla görüp günün tadını çıkartıyoruz. Aynı zamanda bu tarih kokan sokaklarda dolaşırken el emeği ile yapılan lületaşından ve cam sanatlarından alışverişlerimizi yapıyor, sevdiklerinize hediyeler almanız için fırsat yaratıyoruz. 18.yy mimarisi içinde büyüleyici otantik sokaklardan geçerek hem bir kahve molası vermek hem de dinlenmek, arzu eden misafirlerimiz için alışveriş yapabilecekleri Odunpazarı nın ilk kurulduğu dönemde çevre köylerden gelen pazarcıların atlarıyla birlikte konakladıkları Atlıhan el sanatları carşısı na çeviriyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında Eskişehir in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Serbest zaman verildiğinde dileyen misafirler kendinizi Disneyland ta gibi hissettirecek olan Masal Şatosu, Nuh’un Gemisi,17. yy da atlas okyanusunu ilk defa geçen My Flower adlı korsan gemisinin birebir aynı ebatlarında yapılmış olan korsan gemisi ni gezebilirler. Unutulmaz dakikaların ardından eskişehir tur programımızı tamamlayıp, yol üzerinde alacak olduğumuz molaların ardından Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahlarını takip ederek akşam saatlerinde Konya ya ulaşıyoruz.

Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 980 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

900 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

450 TL Kredi Kartına 6 Taksit

400 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

300 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

575 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Size Özel Araçlar ile Gidiş-Dönüş Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği ZorunluSeyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

 • Otopark, Otoban, Köprü,Feribot ve Milli Park vb. Ücretleri

 • 22 Yıllık FARMATUR Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png