ERCİYES - KAYSERİ - KAPADOKYA
Peri-Bacaları-Resimleri.jpg

ERCİYES - KAYSERİ - KAPADOKYA TURU

Erciyes Kayak Merkezi - Hacı Bektaş-ı Veli - Asmalı Konak

Ürgüp - Göreme - Avanos - Ihlara Vadisi

04 - 06 Şubat 2022

2 Gece – 3 Gün

1.Gün 
Siz saygıdeğer konuklarımızı 06:00 da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak keyifli bir yolculuk ile
Hacı Bektaş Veli Türbesi 'ne hareket ediyoruz. Keyifli yolculukla beraber Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine ulaşıyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avlusu) gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Kayseri ye ulaşıyoruz. Alınan serbest öğle yemeği sonrasında geniş bir alana sahip Kayseri Surları ve Kale içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i gezilerimizi tamamladıktan sonra Tarihi Kayseri Lisesine (Milli Mücadele Müzesi) gidiyoruz. Çok sayıda ünlü kişilerin mezun olduğu ve tarihi geçmişi ile ön planda olan müzemizi gezdikten sonra Güpgüpoğlu Konağına (Etnografya Müzesi) hareket ediyoruz. Konak gezimizin ardından son dönemde restore edilmiş Eski Kayseri Mahallesine giderek yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İç Anadolu’nun en yüksek dağı
Erciyes’e hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz telesiyejlere binebilir, dileyen misafirlerimiz ise kayak takımları kiralayarak kayak yapabilirler. Keyifli gün sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Kapadokya'ya özgü Türk Gecesine gidiyoruz (Ekstra). Konaklama otelimizde.

 

3.Gün 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU  veya ATV TURU  etkinliklerine katılabilirler)
Uçhisar Köyünde yer alan kaleyi fotoğraflıyoruz ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçiyoruz. Müze içerisindeki Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, mutfak ve depoları gezdikten sonra buradan ayrılarak Göreme’yi kuş bakışı fotoğraflayabileceğimiz Göreme Panorama noktasına ulaşıyoruz. Buradaki molamızın ardından Kızılırmak kenarındaki Avanos'a  gidiyoruz. Kızılırmak üzerinde yer alan sallanan köprüden geçerek fotoğraf molası veriyor, ardından buradan ayrılarak Çavuşini’ nde bulunan çanak çömlek atölyelerinin bir tanesinde gösteri eşliğinde çömlek yapımını izliyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ürgüp şehir merkezini görüyor ve Asmalı Konağa geçiyoruz. Ziyaretimizden sonra Üç Güzeller olarak adlandırılan peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltı Şehrini geziyor ve ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Keyifli geçen turumuzun ardından Konya’ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle başka bir FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz vedalaşıyoruz.

TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencedir. Ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.

BALON TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre 60-75 dakika arası sürmektedir.
Sabah saat 05:00 sularında, araçlar kaldığımız otelden alarak kalkış alanına götürmektedirler.
Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, açık büfe hafif bir kahvaltı yapılmaktadır.
Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar.
Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneşin doğuşunu izleme fırsatı verilir.
Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunulur.
Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 08:00 civarında tekrar konakladığımız otelimize araçlar bırakmaktadır.

ATV TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre 45-60 dakika arası sürmektedir.
Sabah saat 05:00 sularında, araçlar kaldığımız otelden alarak kalkış alanına götürmektedirler.
Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır.
ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olmaktadır.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1100 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1000 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

440 TL Kredi Kartına 6 Taksit

400 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

350 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

700 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

 • Balon ve ATV Turu

 • Türk Gecesi

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png