GÜZEL İZMİR
İZMİR

GÜZEL İZMİR

Seferihisar - Sığacık - Ildır Köyü - Germiyan Köyü

Alaçatı - Çeşme - Kordon

04 - 06 Şubat 2022

 2 Gece – 2 Gün

HAREKET

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat: 23.59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Çeşme'ye hareket ediyoruz. Akşehir, Afyon ve Uşak güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

​1.GÜN
Tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında 
Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi'nin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyor ve marinada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyeliklerini alabileceğimiz, Alaçatı Pazarını,
 Alaçatı’nın Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği meşhur Alaçatı sokaklarını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ildır Köyü'ne hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köy olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motifleri ile boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik görerek Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra İzmir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

​2.GÜN
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 
Konak Meydanı'na geçiyoruz. Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşısı'na geçiyoruz. Sonrasında Atatürk Müzesi'ni geziyor ve Kordon da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Balçova'ya ulaşıyoruz. Teleferik ile seyir terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor ve Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğumu başlıyor. Turgutlu, Salihli, Uşak ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

980 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

900 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

390 TL Kredi Kartına 6 Taksit

360 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

315 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

630 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım 

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png